O mně

DSC_0884DSC_0877 (1)

Nejdu s trendy, jenž nám někdo určuje. Tvořím módu svobodnou, podle sebe, jak to cítím já a jak mi přijde do cesty paní Múza. Začínám návrhem na papír, tvorbou střihu a vystupňováním jej do pěti velikostí, následuje stříhání, šití, barvení, praní, malování, žehlení, mnohdy ještě praní materiálu před stříháním....a tak a tak. Kombinuji nejrůznější materiály. Ty přírodního složení následně ručně barvím. Věřte, že než každý kousek pověsím na ramínko, ujde dlouhou cestu. Ruční malba je až ten bonbónek na dortu, dává jedinečnost a originalitu, proto oděvy značím ručně signaturou Ka. Tvořím letní šaty, sukně, trička, halenky, tuniky, kalhoty, ale i oblečení do chladného počasí – mikiny, šaty, sukně, vesty, kabáty nebo bundy. Každý můj oděv jiný a neopakovatelný.

Období trvající několik let se stalo stereotypem. Dlouhá doba na stejné lodi, která mě už přestávala bavit. A věděla jsem, že být jen zavřená celé dny v dílně, nepovede k ničemu dobrému. Přišla změna. V roce 2018 jsem si pronajala svoji prodejnu. Mám kamenný obchod Kráska v Hradci Králové, pro krásu těla i duše. S láskou vytvořený, kde jsem propojila svoji tvorbu s tvorbou dalších autorů a řemeslníků.

V Krásce prodávám svoji autorskou módu pro dámy ve velikostech S až XXL. Maluji také obrázky, oleje na plátně nebo na dřevěný nábytek. Navrhuji a dávám do tisku kalendáře, blahopřání a sešity. Obchod doplňuje i sortiment nejrůznějších dekorací, keramika, dřevořezby, sklo, šperky, přírodní kosmetiku atd. Na střídačku jsem v dílně a v obchodě. V přímém kontaktu se svými zákazníky. logo Hornychová Ka v JPG_1